Congres Waardigheid en trots voor de toekomst 2025
Gepubliceerd op: 01-07-2025
We kijken weer terug op een geslaagd congres Waardigheid en trots voor de toekomst. In het NBC Congrescentrum in Nieuwegein ervoeren we samen hoe we allemaal werken aan toekomstbestendige verpleegzorg. En, dat je trots mag zijn op jouw bijdrage aan deze maatschappelijke opgave.
Het is zonder twijfel een van de warmste edities van het congres. Zo warm zelfs dat we het buitenprogramma naar binnen verhuizen.
Aftrap met plenair programma
Voordat iedereen vol overgave duikt in de gekozen workshops begint de dag met het plenair programma. Dit deel van het programma begint met dit inspirerende filmpje en bevat ook een mooie animatie.
Waardigheid en trots
Waardigheid en trots
Dagvoorzitter Lea Bouwmeester en Michiel Geschiere, directeur Langdurige Zorg bij VWS, gaan met elkaar op het podium in gesprek over de toekomst van de ouderenzorg. Daarna roept Lea zorgprofessionals Berdine van de Laak-Kamps en Femke Hoven-Boeren van Zorggroep Elde Maasduinen locatie Vinckenrode in Boxtel op het podium.
Zij gaat met hen in gesprek over 'van thuis naar het verpleeghuis'. Om deze overgang zo gemakkelijk mogelijk te maken passen ze bij Vinckenrode hun taal hierop aan. Zo spreken ze liever over een 'welkomstgesprek' dan een 'intake' en zeggen ze niet dat een cliënt wordt opgenomen in het verpleeghuis, maar noemen ze het gewoon verhuizen.
Tussendoor ziet de zaal bewoner Bertha van Dijk samen met haar kinderen Wil en Toon via een 'live' videoverbinding op het grote scherm. Bertha en haar kinderen vertellen over de verhuizing naar Vinckenrode. 'Als ik moet verhuizen, dan naar Vinckenrode tegenover de fontein', zegt Bertha.
De ochtend wordt afgesloten met veel energie. Onder het motto 'We moeten het samen doen!' zet Jeannette Welp de zaal in beweging. Zij doet een aantal klapoefeningen voor die de aanwezigen vervolgens nadoen met hun buur. Ze 'zippen' door de zaal en doen drie klaproutines op muziek van Mozart. Dan pakt Jeannette haar dwarsfluit erbij voor het slotstuk: iedereen zingt 'Can't help falling in love with you'.
Sfeerbeelden
Presentaties
Binnenkort bieden wij de presentaties van alle workshops op deze pagina aan.